Rozwój osobisty metodą Silvy

Metoda José Silvy ma już ponad pół wieku. Jej twórca pochodził z ubogiej rodziny i wszystko, co w życiu osiągnął (a trzeba zaznaczyć, że obecnie jego metoda to sposób na rozwój osobisty dla milionów osób na świecie), osiągnął samodzielnie, stosując opracowane przez siebie zasady. Początkowe intuicje na temat tego, jak działa ludzki umysł, wsparł badaniami z zakresu psychologii, które prowadził przez przeszło 25 lat.

Co jest tak wyjątkowego w metodzie Silvy, że przyciąga ona coraz więcej osób zainteresowanych rozwojem osobistym? Ta metoda jest prosta, intuicyjna, a do tego opiera się na przesłankach naukowych. Jeśli chodzi o jej fundamenty, to bazuje ona na fakcie, że ludzki mózg pracuje w kilku trybach. Częstotliwość fali mózgowych zależy od tego, co aktualnie robimy i ma decydujący wpływ na to, jak przebiegają w nas procesy poznawcze, decyzyjne, co się dzieje z emocjami. Co do aspektu praktycznego zaś, metoda Silvy to naprawdę bardzo przyjemny sposób na rozwój osobisty. Opiera się na wizualizacjach, dzięki którym można zmienić w swoim życiu niemal wszystko (niemal? według niektórych – dokładnie wszystko!).

Kluczem do sukcesu jest umiejętność wprowadzania się w stan alfa. To czas, gdy nasz umysł jest zrelaksowany. Naturalnie osiągamy go przed zaśnięciem i po przebudzeniu. Istnieją też dwa stany jeszcze głębszego relaksu: theta i delta. Można się w nich znaleźć celowo, podejmując odpowiednie działania. Tradycyjnie były one osiągalne w medytacji. Jednak dla Silvy bierne przyglądanie się swoim myślom nie było wystarczające. Chciał on pomóc ludziom, stworzyć prostą metodę, która pozwoli odmienić ich życia. Stąd pomysł, aby stan głębokiego relaksu wykorzystywać do aktywnego kształtowania swojego umysłu.

 

Wiele rodzajów szkoleń z rozwoju osobistego na stronie szkolenia24h.pl/oferty/kat_interpersonalne/kat2_rozwoj-osobisty polecamy link.

W metodzie Silvy stosuje się mnóstwo sposobów na modyfikowanie swojego ja. Wszystkie one opierają się na założeniu, że w stanie alfa nasz, zazwyczaj rozdarty na część logiczną i intuicyjną, mózg w końcu osiąga jedność. Dochodzi do zintegrowania podświadomości, świadomości i nad świadomości. To zaś umożliwia modyfikowanie głębokich struktur naszego umysłu, które decydują o tym, jak sobie w życiu radzimy. Można uznać, iż te struktury to instrukcje, jakie w nas tkwią i których sobie nie uświadamiamy. Dzięki metodzie Silvy możemy je zmieniać.

Ograniczenia zazwyczaj tkwią w nas samych, a nie w okolicznościach. To dlatego na świecie są osoby, którym się udaje i te, którym się nie udaje. Te drugie po prostu nie wierzą w swój sukces. Niezależnie od ich deklaracji, tkwi w nich głęboko ukryte przeświadczenie o porażce. Rozwój osobisty metodą Silvy pozwala sobie z tym poradzić, przezwyciężyć swoje słabości. I to nie wszystko! Za pomocą wizualizacji można osiągnąć dużo więcej.

Silva uważał, iż ludzki umysł to bardzo potężne narzędzie, które przez współczesnego człowieka jest wykorzystywane w znikomym stopniu. Tworząc swoją metodę miał na celu dostarczenie ludziom narzędzia, które odblokuje ich uśpiony potencjał. Stąd w jego koncepcji zakłada się, iż stosując metodę można osiągnąć rzeczy uznane za nieosiągalne. Uzyskany efekt może przypominać moment, w którym osoba pozbawiona zmysłów nagle te zmysły odzyskuje. Aktywacja pod- i nad świadomego potencjału umysłu daje możliwość wpływania na rzeczy dotychczas pozostające poza wpływem.

Osoby uczące metody Silvy zalecają stworzenie w wyobraźni swojego własnego laboratorium. Jest to, jak nazwa wskazuje, miejsce. Miejsce w wyobraźni, wyposażone we wszystko, co jest potrzebne do pracy. Należy więc je wyposażyć w narzędzie takie jak kalendarz, notatnik, urządzenie niszczące złe myśli, lampę naświetlającą osoby, które chcemy bardziej polubić itp. Poza tym znajdą się tam nasi doradcy, istoty będące manifestacjami naszej podświadomości. To dzięki nim uzyskamy wsparcie głębokich struktur naszego umysłu – to wiedza, z której istnienia nie zdajemy sobie sprawy, która jednak okaże się nieocenioną pomocą przy rozwiązywaniu problemów.

Dzięki metodzie Silvy rozwój osobisty jest możliwy dla każdego. Na całym świecie prowadzone są kursy, bez problemu także można zaopatrzyć się w książkę i zostać samoukiem. Tak naprawdę kluczem do sukcesu jest opanowanie umiejętności wprowadzania się w głęboki relaks, czyli osiąganie stanu alfa. To, co dalej zrobimy, jak konkretnie będą wyglądały nasze wizualizacje, to już sprawa osobista i subiektywna. U każdego sprawdzą się inne sposoby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *