Motywacja do pracy

Praca zajmuje całkiem sporą część naszego życia. Osoby, które mają dobrą pracę, są nią często tak zaabsorbowane, że często nawet nie wiedzą, kiedy minął ośmiogodzinny dzień pracy. Podobny stopień zaangażowania często występuje u osób prowadzących własną działalność.

Z kolei wszyscy ci, dla których praca jest jedynie przykrym obowiązkiem, bardzo męczą się swoją aktywnością zawodową a czas w pracy mija im bardzo powoli. Nie warto na dłuższą metę wykonywać nielubianej pracy. Zwykle są powody ku temu, aby pozostawać nadal w danym miejscu pracy, ale jeśli sytuacja taka trwa już kilka lat trzeba zastanowić się nad zmianą. Wykonywanie nużącej i znienawidzonej pracy w długim okresie może prowadzić do poważnych zaburzeń psychicznych i zdrowotny. Rutyn a to coś, co nas niszczy i sprawia, że popadamy w marazm a niekiedy nawet uwsteczniamy się w rozwoju.

Coś jest nie tak z moim wzrokiem. Jakoś nie widzę siebie w pracy.

Teddy Bergerson

Warto, więc szukać pracy odpowiedniej dla siebie nawet kosztem niższej pensji czy dalszych dojazdów. Nie od dziś wiadomo, że pracownik zadowolony to pracownik efektywny. Jednak, aby były efekty musi też być odpowiednia motywacja do pracy. Wielu szefów mylnie sądzi, że pracowników motywują tylko pieniądze.

Porady na temat pracy – http://www.poradniki24h.pl/temat/praca/

 

Nie mam jednak nic przeciw temu, powiedział wuj Georg, iż ludzie nie chcą pracować, iż ludzkość nie chce pracować, niechby jednak przyznała się otwarcie do swojego lenistwa i niechby dzień w dzień nie odgrywała tego obrzydliwego teatru pracy.

Thomas Bernhard, „Wymazywanie. Rozpad”

Tymczasem wiele osób oczekuje jedynie pochwały udzielonej od czasu do czasu, szacunku i ludzkiego traktowania. Okresowa niechęć do pracy to coś, co przydarza się czasami każdemu. Aby to zmienić trzeba mieć określoną motywację. Z reguły większą motywację do pracy mają osoby, które posiadają własne rodziny. O ile jesteśmy w stanie zrezygnować z większych dochodów dla siebie, to, jeśli rozważamy zakupu czegoś potrzebnego dla dziecka zawsze znajdziemy chęć do dodatkowej pracy. Motywacja i praca idą w parze także w przypadku osób, które mają przed sobą ważny cel i chcą go osiągnąć. Jeśli ktoś zbiera na wymarzone mieszkanie i jest już blisko celu z pewnością jego motywacja będzie rosnąć i będzie on pracował bardzo chętnie oczyma wyobraźni widząc swoje cztery kąty. Dużą motywację mają także te osoby, które zaciągnęły wieloletnie kredyty. Świadomość możliwości wystąpienia kłopotów związanych z windykacją sprawia, że każdy rozsądny człowiek robi wszystko, aby temu zapowiedz.

Szukaj możliwości podniesienia swoich kwalifikacji – zobacz na kursy24h.pl – szkolenia, kursy dają możliwość podniesienia kwalifikacji.

2 thoughts on “Motywacja do pracy”

  1. Czasami mam wrażenie, że po przeczytaniu koegenjlo tu artykułu wiem jeszcze mniej niż wiedziałam.Tzn chciałam napisać że one nic nie wnoszą nowego.Żadne odkrycie pracować z pasją. Ot co.Takie stwierdzenie wie już dzisiaj pięciolatek.Tytuł przyciąga ponieważ szukamy swojej drogi,ale czasami tkwimy w martwym punkcie, bo tak naprawdę nie wiemy jaki pierwszy krok zrobić właśnie ku celu. Czytamy artykuł i nadal nie wiemy nic.Poza tym, że warto mieć pasję i z pasją pracować.Robić to, co się lubi.A może by tak garść mądrych porad na temat tego JAK zacząć szukać????????Byłoby znacznie łatwiej tym, co tak naprawdę czytają te artykuły w nadziei na olśnienie.pozdrawiam

  2. Przeczytałem kiedyś w jednej z książek, że praca mocno kojarzy nam się z czymś nieprzyjemnym i koniecznym. Niczym ciężka orka jakieś 100lat temu w zakładach przemysłowych z których do domu miało się jakieś 30 metrów od bramy. Gdyby spróbować zmienić ten schemat myślenie może udałoby się zmienić też podejście do pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *