Warto czytać książki

Każdy z nas ma swoje ulubione książki. Takie, do których wraca po latach i czyta jednym tchem. Zapadają w pamięć i zabierają w magiczną krainę wyobraźni.

Książki bo o nich mowa są wypełnieniem wolnego czasu i sprawiają, że można oderwać się od rzeczywistości i na moment „odlecieć”.

Poznaj ciekawe książki – http://www.psychoskok.pl/ksiazki/

O tym, że warto je czytać nie trzeba nikomu przypominać. To logiczne jak dwa plus dwa. Różne tematyki, wyjątkowi autorzy, każdy znajdzie coś dla siebie.

Nie ważne czy lubimy romanse, książki historyczne czy psychologiczne. Ważne, że czytamy bo czytelnictwo wychodzi z mody. A coraz mniej osób kupuje je swoim pociechom.

Poznaj dlaczego warto czytać książki? –http://www.poradniki24h.pl/327/dlaczego-warto-czytac-ksiazki/

Komputer, tablet czy telewizja nie zastąpią wspaniałej lektury. A te z ciekawymi obrazkami są w stanie zaciekawić niejedno dziecko. Dobrze dobrana powieść niesamowicie pobudza wyobraźnię i sprawia, że młody człowiek zakochuje się w czytelnictwie. Bardzo często jest to miłość na całe życie. Poza tym książki sprawiają, że czytające je dziecko popełnia zdecydowanie mniej błędów ortograficznych i stylistycznych. To wszystko dzięki temu, że wzrokowo przyswaja niezbędną wiedzę nawet będąc w krainie fantazji.

Kupujmy więc przeróżne pozycje wydawnicze. Z różnych okazji, a także bez nich. Jest to doskonały sposób na rodzinne spędzenie czasu, a te czytane na dobranoc pozostają w pamięci na zawsze.

„Kto czyta książki, żyje podwójnie”

Umberto Eco

 

„Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów”

Kartezjusz

 

„Dobra książka to rodzaj alkoholu – też idzie do głowy”

Magdalena Samozwaniec

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *