Zwalczyć nieśmiałość i być pewnym siebie

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób korzysta z przeróżnych kursów czy też książek dotyczących rozwoju osobistego. Wszystko to wynika z faktu, iż każdy chce osiągnąć sukces w życiu, a rozwój własnego siebie to najlepsza inwestycja jaką można dokonać.

Jednym z głównych tematów poruszanych na takich kursach czy konferencjach jest fakt pokonywania strachu. Strachu przed czymkolwiek, każdy człowiek ma inne lęki. Istnieje jeden wspólny lęk większości ludzi, paraliżujący strach, kiedy to człowiek ma wyjść przed większą liczbę osób i przemawiać publiczne.

Interesujące kursy na stronie http://www.kursy24h.pl, a konferencje na stronie http://www.konferencje24h.pl

Pewne badania naukowców wykazały, że większość społeczeństwa posiada większy lęk przed wystąpieniami publicznymi niż przed śmiercią. Niesamowite, ale prawdopodobnie prawdziwe. Z czego to wynika? Zapewne z niskiej pewności siebie i strachu przed oceną. Ludzie bowiem boją się być oceniani przez innych, boją się krytyki, kąśliwych komentarzy. Z tego też względu większość społeczeństwa nie wyróżnia się, nie podejmuje inicjatywy, gdyż wiąże się to nieodłącznie z oceną, werdyktem innych.

Skorzystaj ze szkoleń zwiększających własną pewność siebie – Szkolenia kursy – pewność siebie – aktualne informacje o szkoleniach i kursach

Jaki jest sposób na pokonanie swoich lęków? Przede wszystkim należy wyobrazić sobie jakie korzyści przyniesie zrealizowany plan. Co osiągniemy, jak będziemy się wspaniale czuli, jeżeli wszystko pójdzie po naszej myśli. Następnie musimy pomyśleć, co się stanie jeżeli nam się nie uda. Lecz nie należy demonizować niepowodzenia, należy na to spojrzeć realistycznie. Wszystko sprowadza się do tego, żeby potencjalny smak zwycięstwa był większy niż wyobrażenia o porażce. Jeżeli to osiągniemy i cały czas będziemy sobie o tym przypominać, jest duża szansa, że zrealizujemy własny cel pomimo przeciwności losu, które na pewno nas spotkają. Kolejnym sposobem na pokonanie strachu w danej dziedzinie, jest po prostu działanie i robienie tego konsekwentnie, aż nabędzie się obycia. Żeby nauczyć się jeździć na rowerze trzeba było kilka razy upaść, przeżyć porażkę. Tak samo jest z każdą inną dziedziną życia. Musimy przezwyciężyć samych siebie i dążyć do przodu.

Pewność siebie to zrozumienie własnej wartości i wiara w swoje kompetencje umiejętności. Aktualnie pewność siebie to cecha niezbędna  w każdym aspekcie naszego życie – ta cecha umożliwia nam dostać pracę, wynegocjować korzystny kontrakt czy zaprosić dziewczynę na randkę – warto więc zdobywać i pracować nad rozwojem swojej pewności siebie. Warto pamiętać iż inni postrzegają nas tak, jak sami myślimy o sobie. Jeśli patrzysz na siebie  jako na osobę atrakcyjną, zdolną i dynamiczną, to inni też tak będą o Tobie myśleć – jest to bardzo cenna uwaga i naprawdę skuteczna metoda na sukces w naszym życiu wszytko zależy od nas samych od tego jak siebie postrzegamy to jest siła podświadomości, pewności siebie. Nasza pewność siebie jest ukształtowana przez wychowanie, edukację, doświadczenia życiowe. Ale nie znaczy to, że nie można nad nią pracować i skutecznie ją zwiększać – więc nie czekaj pracuj nad sobą nad swoją pewnością siebie – korzystaj też ze szkoleń i kursów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *