Równowaga mózgu

Ludzki umysł jest obszarem tajemniczym i wciąż stanowi zagadkę współczesnej nauki. Podobno nie wykorzystujemy pełni naszego wrodzonego potencjału. Wielu współczesnych badaczy tego zjawiska twierdzi, że rozwiązaniem jest osiągnięcie równowagi między dwoma półkulami mózgu. Warto przyjrzeć się za co odpowiadają owe półkule i dlaczego znalezienie równowagi między nimi istotnie przyczyniłoby się do naszego rozwoju.

Lewa półkula nazywana jest logiczną. Odpowiada za myślenie linearne, krok po kroku analizuje dostępne dane, widzi w lesie pojedyncze drzewo, dobrze odnajduje się w zadaniach matematycznych i rozwiązywaniu łamigłówek.

Prawa półkula natomiast odpowiada za kreatywność, zdolność myślenia holistycznego( obejmującego problem w całości), słucha i tworzy. Wystarczy wyobrazić sobie zachowania artysty, aby uzmysłowić sobie jak wygląda przewaga prawej części mózgu. To ona rozwiązuje problemy, których nie jest w stanie rozgryźć lewa półkula. Najczęściej objawia się to przez „olśnienie”.

Równowaga półkul mózgowych to uświadomienie sobie, że umysł ludzki potrzebuje wielu bodźców do pełnego zrozumienia otaczającej go rzeczywistości. Taki balans pomógłby rozwiązywać wiele problemów i poprawiłby jakość życia przeciętnego człowieka. Dzisiejsze czasy to przewaga osób z bardziej rozwiniętą lewą półkulą. Stawiamy przede wszystkim na rozwój nowoczesnych technologii a w szkołach dzieci mają niezbyt ciekawą ofertę uwzględniająca rozwój prawej półkuli. Niestety coraz częściej jesteśmy zmuszeni na własną rękę poszukiwać metod uaktywniających prawą półkulę.

Szkolenia kursy pozwalają poznawanie metod które pozwalają panować nad naszymi myślami i rozwijanie swojej kreatywności oraz wywieranie wpływu na myślenie swoje i innych. Umysł mózg to potęga naucz się nad nim panować

Nie jest to trudne. Każdemu człowiekowi zaleca się, aby w swoim życiu łączył typowo logiczne myślenie z duszą artysty. Takie połączenie daje znak dla umysłu, który zaczyna pracować efektywniej i cieszy się z każdej nowej pozyskanej informacji. Pamiętaj, że mózg nie działa jak komputer i jest to maszyneria zdecydowanie potężniejsza. Dane, które w nim umieszczamy pozostają tam na zawsze. Musisz zadbać, aby Twój mózg nie analizował bzdur. Spraw, żeby żywił się pożytecznymi informacjami i rozwiązywał poważne problemy. Takie podejście sprawi, że zaczniesz osiągać wyniki o jakich ci się nawet nie śniło, a Twoje otoczenie zadziwi się Twoimi nowymi możliwościami, które z każdym dniem będą coraz lepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *