Twój rozwój osobisty stanął w miejscu?

Studia skończone kilka lat temu i to z zakresu, w którym próżno szukać pracy, a Ty wciąż tkwisz w tej samej, beznadziejnej firmie, bez szans na awans czy podwyżkę? To jasny sygnał, że twój rozwój osobisty zatrzymał się w miejscu, z którego ciężko jest się wydostać. Czas to zmienić.
Czytaj dalej Twój rozwój osobisty stanął w miejscu?

Motywacja do pracy

Praca zajmuje całkiem sporą część naszego życia. Osoby, które mają dobrą pracę, są nią często tak zaabsorbowane, że często nawet nie wiedzą, kiedy minął ośmiogodzinny dzień pracy. Podobny stopień zaangażowania często występuje u osób prowadzących własną działalność.

Czytaj dalej Motywacja do pracy

Rozwój osobisty

Rozwój osobisty to zagadnienie, które bardzo często pojawia się w literaturze dotyczącej psychologii sukcesu. Rozwój osobisty nie jest łatwy do zdefiniowania. Mówiąc najprościej jest to cały szereg działań, które zmierzają do tego, że dana jednostka stara się lepiej wykorzystywać swój potencjał, pracuje nad relacjami z innymi ludźmi oraz nad osobistą motywacją.

Czytaj dalej Rozwój osobisty

Rozwój osobisty metodą Silvy

Metoda José Silvy ma już ponad pół wieku. Jej twórca pochodził z ubogiej rodziny i wszystko, co w życiu osiągnął (a trzeba zaznaczyć, że obecnie jego metoda to sposób na rozwój osobisty dla milionów osób na świecie), osiągnął samodzielnie, stosując opracowane przez siebie zasady. Początkowe intuicje na temat tego, jak działa ludzki umysł, wsparł badaniami z zakresu psychologii, które prowadził przez przeszło 25 lat.

Czytaj dalej Rozwój osobisty metodą Silvy

Jak znaleźć dobrze płatną pracę?

Ukończyłeś prestiżowe studia i masz pożądany dyplom, a nie masz żadnych propozycji zawodowych? Szukanie pracy jest dla Ciebie horrorem? Rozmowa kwalifikacyjna wydaje się być z góry skazana na porażkę? Doradca zawodowy może rozwiązać Twoje problemy, gdyż dobra praca jest w zasięgu Twojej ręki. Dzisiejszy rynek pracy stawia nie tylko na wykształcenie oraz doświadczenie, ale wymaga doskonałych predyspozycji kandydata.

Czytaj dalej Jak znaleźć dobrze płatną pracę?

Czym jest rozwój osobisty?

Jak rozumiany jest rozwój osobisty? Czym jest rozwój osobisty?

Definicja pojęcie rozwój osobisty można rozumieć na wiele sposobów, jednak zwykle rozwój osobisty to wszelkie działania i odpowiedzi prowadzą do rozwoju własnych umiejętności, kompetencji do podejmowania efektownych działań, ukierunkowanych na realizację określonego celu.

Czytaj dalej Czym jest rozwój osobisty?

Efektywność szkolenia

Jak każde działania biznesowe, tak i szkolenia, kursy powinny dawać pracodawcy efekty. Zamawiający szkolenie mają niekiedy twarde, finansowe oczekiwania wobec efektów szkolenia.

 

Czy jednak takie wymagania są do zrealizowania? Sprawa jest bardziej złożona.

Czytaj dalej Efektywność szkolenia

Wpływ samooceny na jakość życia

W naszym społeczeństwie obecnie wiele osób cierpi na zaniżoną samoocenę. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z faktu, jak bardzo niska samoocena może rzutować na jakość naszego życia. Niska samoocena przejawia się tym, że dana osoba posiada liczne kompleksy, nie wierzy w swoje możliwości i czuje się gorsza od innych. Bardzo często niskiej samoocenie towarzyszy też nieśmiałość.

Czytaj dalej Wpływ samooceny na jakość życia

Motywacja w szukaniu pracy

Młodzi ludzie, którzy obecnie wkraczają na rynek pracy po ukończonych studiach, nie mają łatwego zadania. Dla wielu pracodawców nie są już oni atrakcyjną grupą do zatrudnienia, zarówno pod względem kosztów które muszą ponieść, jak w przypadku studentów, ani pod względem doświadczenia, jak w przypadku osób będących na rynku pracy znacznie dłużej. Poszukiwania pracy są więc dla nich drogą pod górkę i nie każdemu szybko udaje się osiągnąć szczyt. Po jakimś czasie wielu z nich zaczyna tracić nadzieję na to, że w końcu uda im się znaleźć pracę w wymarzonym zawodzie. Co więc można zrobić, aby nie poddawać się w walce o dobre stanowisko?

 

Czytaj dalej Motywacja w szukaniu pracy

Zwalczyć nieśmiałość i być pewnym siebie

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób korzysta z przeróżnych kursów czy też książek dotyczących rozwoju osobistego. Wszystko to wynika z faktu, iż każdy chce osiągnąć sukces w życiu, a rozwój własnego siebie to najlepsza inwestycja jaką można dokonać.

Czytaj dalej Zwalczyć nieśmiałość i być pewnym siebie