Twój rozwój osobisty stanął w miejscu?

Studia skończone kilka lat temu i to z zakresu, w którym próżno szukać pracy, a Ty wciąż tkwisz w tej samej, beznadziejnej firmie, bez szans na awans czy podwyżkę? To jasny sygnał, że twój rozwój osobisty zatrzymał się w miejscu, z którego ciężko jest się wydostać. Czas to zmienić.
Czytaj dalej Twój rozwój osobisty stanął w miejscu?

Chcesz zmienić pracę na lepszą? Pomyśl o szkoleniach informatycznych.

Siłę stereotypów trudno jest przełamać i właśnie dlatego w branży IT pracują głównie mężczyźni, ale bez obaw, to się niedługo zmieni. Musi się zmienić, bo braki kadrowe w branży informatycznej nadal są ogromne, a środowisko obecnych specjalistów hermetyczne i niepodzielne. Nie da się przez lata pracować na kilku etatach czy brać udział w kilku projektach, prędzej czy później każdy specjalista powie pass, poprosi o wsparcie w postaci stażysty, młodszego specjalisty czy freelancera.

Czytaj dalej Chcesz zmienić pracę na lepszą? Pomyśl o szkoleniach informatycznych.

Rozwój osobisty metodą Silvy

Metoda José Silvy ma już ponad pół wieku. Jej twórca pochodził z ubogiej rodziny i wszystko, co w życiu osiągnął (a trzeba zaznaczyć, że obecnie jego metoda to sposób na rozwój osobisty dla milionów osób na świecie), osiągnął samodzielnie, stosując opracowane przez siebie zasady. Początkowe intuicje na temat tego, jak działa ludzki umysł, wsparł badaniami z zakresu psychologii, które prowadził przez przeszło 25 lat.

Czytaj dalej Rozwój osobisty metodą Silvy

Efektywne techniki sprzedaży

Co sprawia, że niektórzy handlowcy, sprzedawcy odnoszą nadzwyczajne sukcesy w pracy, inni zaś muszą zadowolić się średnimi wynikami swojej sprzedaży? Czy to tylko materia indywidualności i charyzmy, bądź właściwie drobiazgowo wypracowanej taktyki sprzedaży, pracy kupca?

Kształtowanie kompetencji umiejętności handlowca to w firmie jest ważnym elementem w strategii rozwoju organizacji,  w końcu to sprzedawcy generują przychody, zyski dla przedsiębiorstwa. Celem staje się umiejętność wykorzystywanie efektywnych technik w sprzedaży w tym celu należy wykorzystywać szkolenia które dają nie tylko teorie ale dają możliwość ćwiczeń z zastosowania metod sprzedaży.

Czytaj dalej Efektywne techniki sprzedaży

Szkolenia, nisza edukacyjna potrzebna gospodarce.

Edukacja szkolna i studia nie zapewniają w dużej części praktycznych kwalifikacji. Ludzie coraz częściej uczęszczają na rozmaite szkolenia, które można uznać za bardzo dochodowy biznes. Szkolenia po prostu uzupełniają niszę edukacyjną i dla niektórych osób są jedyną drogą do awansu. Szkolenia organizowane są w większości w małych grupach. Nastawienie czysto praktyczne i bardzo duże kwalifikacje prowadzących sprawiają, że na szkolenia chętnie się uczęszcza.

Czytaj dalej Szkolenia, nisza edukacyjna potrzebna gospodarce.

Jak sfinansować rozwój firmy?

Prowadzenie firmy, szczególnie na początku, to pasmo przewidzianych i nieprzewidzianych wydatków oraz niewielkich zysków. Z reguły nie wystarczają one na sfinansowanie rozwoju firmy, nie pozwalają na inwestycje, które mogłyby rozwinąć firmę. Z tego powodu wielu przedsiębiorców staje przed problemem pozyskania środków finansowych, pozwalających sfinansowanie zaplanowanych inwestycji. W zasadzie problemem to nie jest – istnieje wiele możliwości pozyskania środków z zewnątrz. Pytanie nasuwa się samo: które są najkorzystniejsze? Z których warto korzystać?

Czytaj dalej Jak sfinansować rozwój firmy?

Zarządzanie przedsiębiorstwem, firmą

Prowadzenie własnego biznesu to marzenie bardzo wielu osób. Do tego kroku pociąga przede wszystkim chęć bycia na swoim, czyli potrzeba niezależności. Wiele osób pracujących przez lata na etacie jest zmęczonym znoszeniem humorów szefa, wykonywaniem obowiązków, które tak naprawdę nic dobrego nie wnoszą oraz złym traktowaniem. Inni z kolei czują, że nie wykorzystują swojego potencjału, nie mają okazji do rozwoju pracując u kogoś.

Czytaj dalej Zarządzanie przedsiębiorstwem, firmą

Czym jest rozwój osobisty?

Jak rozumiany jest rozwój osobisty? Czym jest rozwój osobisty?

Definicja pojęcie rozwój osobisty można rozumieć na wiele sposobów, jednak zwykle rozwój osobisty to wszelkie działania i odpowiedzi prowadzą do rozwoju własnych umiejętności, kompetencji do podejmowania efektownych działań, ukierunkowanych na realizację określonego celu.

Czytaj dalej Czym jest rozwój osobisty?